مالت کاراملیزه

برای تولید مالت برشته از دانه های جو با کیفیت مطلوب استفاده میکنیم. قبل ورود جو به پروسه تولید بررسی های لازم صورت میگیرد. سپس مراحل خیس کنی ، جوانه زنی و خشک کنی بروی آن انجام می شود. مالت برشته امکان تولید نوشیدنی مالت در رنگ و طعم های متنوع را می دهد. ضمنا” آرد این محصول در صنایع تولید نان های حجیم کاربرد وسیعی دارد.

دانه مالت تیره طی فرآیند تولیدی از دانه مالت روشن گرفته می شود که این محصول به عنوان ماده اولیه جهت ایجاد رنگ و طعم در صنایع مختلف به خصوص ماءالشعیر سازی کاربرد فراوانی دارد که می تواند به طور کامل در صنعت ماءالشعیرسازی و دیگر صنایع جایگزین کارامل و سایر رنگ دهنده ها شود. دانه مالت تیره فرآورده هایی به نام پودر مالت تیره و عصاره مالت تیره دارد که بر اساس نیاز صنایع مختلف تولید می شود.که تاثیر آنها مشابه دانه مالت تیره با روش استفاده متفاوت است.

چربی های مالت کارامل از درجه حرارت بیشتری استفاده می کنند که باعث رنگ و طعم بیشتری می شود.

مالتهای کارامل با یک فرآیند خنک کننده گرمایی ویژه بلافاصله پس از خنک شدن تولید می شوند که به تبلور قندها کمک می کند. برخی از مالت های کارامل شامل Caramel 10 ، Caramel 40 ، Caramel 60 ، Caramel 80 ، Caramel 120 و Special B 220 L هستند.